Olejki eteryczne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Olejek bergamota.

Nazwa ta pochodzi od miasta we Włoszech, w którym zaczęto uprawiać rośliny dające olejek. Używa się go w leczeniu infekcji dróg moczowych, stanów depresyjnych i lękowych. Stosowany podczas masażu łagodzi napięcia depresje i stany lękowe. Działa również aseptycznie, pomaga w leczeniu trądzika, infekcji skóry oraz nadaje się do pielęgnacji cery tłustej. Olejek bergamota pomaga w zahamowaniu wirusa opryszczki. Ma działanie przeciwbólowe, pomaga w procesie gojenia się pozostałości po ospie wietrznej a jako kompres stosowany jest do leczenia czyraków.

Z powodu możliwości podrażnienia skóry, przed użyciem należy go rozcieńczyć. Podczas stosowania olejku bergamota chyba największym minusem jest unikanie promieni słonecznych, gdyż te w połączeniu z olejkiem mogą zwiększyć ryzyko powstania nowotworu skóry.

Olejek neroli (gomenol)- jest tłusty i ma charakterystyczny zapach kamfory. Otrzymywany jest z kwiatów gorzkiej pomarańczy. Ma działanie aseptyczne, rozkurczowe, antydepresyjne. Stosuje się go przy większych napięciach psychicznych, przy leczeniu stanów lękowych oraz przy bezsenności. Tutaj poleca się leczenie kąpielami aromaterapeutycznymi.

Olejek geraniowy.

Jego silny słodki zapach oraz jasnozielona barwa otrzymywana jest dzięki liściom pelargonii. Ma on działanie ściągające, aseptyczne i antydepresyjne. Usuwa dolegliwości podczas menopauzy oraz innych zachwiań hormonów, likwiduje stan napięcia przedmiesiączkowego. Stymuluje układ limfatyczny oraz działa moczopędnie dzięki czemu stosowany jest przy leczeniu cellulitu. Olejek geraniowy jest dobrym środkiem łagodzącym infekcje dziąseł, ból gardła oraz do pielęgnacyjnym jamy ustnej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*