Jakie są korzyści zdrowotne z oleju arganowego (nie tylko skóra i włosy!)

Jakie są korzyści zdrowotne z oleju arganowego (nie tylko skóra i włosy!)

Olej arganowy - nie tylko dla skóry i włosówOlej arganowy – nie tylko dla skóry i włosów

Pomimo tego, że w dzisiejszych czasach olej arganowy zyskuje coraz większą popularność, dzięki swojemu zastosowaniu w kosmetyce, doprowadzającemu do pięknych włosów i cudownej cery, tak naprawdę przez wieki był on stosowany jako jedzenie.

W szczególności olej arganowy wykorzystywało się w potrawach surowych lub lekko grillowanych.

Olej arganowy jest wytwarzany z ziaren owocu Argania Spinosa, lub z drzewa arganowego, charakterystycznego dla kraju Maroka.

Bogaty w antyoksydacyjne fitochemikalia i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, korzyści z oleju arganowego są dobrze znane dla zdrowia i cenione przez lokalne kultury (oraz coraz bardziej znane na całym świecie).

Olej arganowy to w 80% nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym 32% to linolowy kwas tłuszczowy, a w 47% kwas oleinowy.

Chociaż skład oleju arganowego przywozi na myśl oliwę z oliwek, tak naprawdę jest prawie 3 krotnie bardziej stabilny i ma więcej witaminy E. Wysoka zawartość witaminy E i typy omega-3 sprawiają, że ilość wolnych rodników zmniejsza się. Jako zdrowy naturalny olej arganowy, zapobiega utlenianiu się wolnych rodników a co za tym idzie spowalnia procesy starzenia się i jednocześnie stymuluje trawienie i zwiększa siłę mózgu. Olej arganowy zawiera rzadkie cząsteczki sterolu i fitochemikalia, których nie można znaleźć w innych olejów roślinnych.

Be the first to comment on "Jakie są korzyści zdrowotne z oleju arganowego (nie tylko skóra i włosy!)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*